Rozhraní Visuino Pro Macchina OBDII Začínáme LED bliká: 3 kroky
Rozhraní Visuino Pro Macchina OBDII Začínáme LED bliká: 3 kroky
Anonim
Image
Image

Film pokazuje nejprostszy z programów którym rozpocząłem testowanie interfejsu MACCHINA M2 OBDII

Translate: Video ukazující nejjednodušší příklad z testování rozhraní MACCHINA M2 OBDII

Krok 1:

obraz
obraz

Postaramsię pokazywać kolejno w odcinkach to co zrobiłem korzystając z interfejsu OBDII firmy MACCHINA. CC Każdy odcinek będzie zawierał krótki film oraz prosta instrukcję jak wykonać taki sam projekt. Do uruchomienia interfejsu używam oprogramowania VISUINO które można pobrać ze strony www.visuino.com Jest także wersja profesjonalna tego oprogramowania która pozwala na używanie programu z innych protokołami komunikacyjnymi jak MODUS. Do pobrania na google plus visuino. W tym odcinku z racji tego, ze firma produkująca interfejs wysłała mi go do testów oraz analizy, korzystając z ich pomocy postaram się dodawać jak najwięcej szczegółów, zeby rozpowszechnić ich produkt, który jest w moim mniemaniu wykonany profes. Wszelkie dane instalacji płyty MACCHINA. CC można znaleźć na ich stronie www.visuino.com Znajdziemy tam grono instrukcji and także proste filmy instruktażowe. W tym przypadku rozpoczynając pracę musimy zainstalować płytę macchina jako osobną płytę arduino o nazwie macchina M2. Proces instalacec opisuje na jejich stronie i można z niego skorzystać nawet jeśli ktoś nigdy wcześniej nie miał styczności z arduino. Oczywiście potrzebne nam będzie arduino ide - najnowsza wersja oraz visuino pro. Po pobraniu programów instalacja jest na tyle prosta ze nie trzeba jej opisywać, wymaga kilku kliknięć. Po dodaniu płytki macchina M2 w menadżerze płytek, możesz przystąpić do otwarcia projektu który został przeze mnie stworzony w visuino.

Přeložit:

Pokusím se

aby se postupně zobrazily v tom, co jsem udělal pomocí rozhraní MACCHINA. CC OBDII. Každá epizoda bude obsahovat krátký film a jednoduchý návod, jak udělat stejný projekt. Ke spuštění rozhraní používám software VISUINO, který lze stáhnout z www.visuino.com. Existuje také profesionální verze tohoto softwaru, která vám umožňuje používat program s jinými komunikačními protokoly, jako je MODUS. Ke stažení na google plus visuino. V této epizodě vzhledem k tomu, že společnost, která rozhraní vyrobila, mi ji poslala k testování a analýze, pokusím se pomocí jejich pomoci přidat co nejvíce podrobností k distribuci jejich produktu, který je podle mého názoru profesionálně vyrobený. Všechna instalační data disku MACCHINA. CC lze nalézt na jejich webových stránkách www.visuino.com. Najdeme tam skupinu návodů i jednoduchá instruktážní videa. V tomto případě, když začneme pracovat, musíme nainstalovat desku macchina jako samostatnou desku arduino s názvem macchina M2. Instalační proces je popsán na jejich webových stránkách a lze jej použít i v případě, že někdo nikdy předtím neměl kontakt s arduino. Samozřejmě budeme potřebovat arduino ide - nejnovější verzi a visuino pro. Po stažení programů je instalace tak jednoduchá, že ji nemusíte popisovat, vyžaduje pár kliknutí. Po přidání desky M2 macchina do správce dlaždic můžete přistoupit k otevření projektu, který jsem vytvořil ve visuinu.

Krok 2:

Po otwarciu projektu na ekranie pokaże się prosty licznik do 8 napędzany generatorem 5Hz Jest to nieodzowny element do poruszania licznikiem. Kolejnym komponentem połączonym szeregowo jest IntegerMultiSource1 Jest to komponent łączący wejścia sygnałowe do komparatorów, które wychodzi z licznika. Na komparatory jest podawany sygnał cyfrowy z licznika i wędruje kolejno do komparatorów których zadaniem jest zapalanie i gaszenie diod LED umieszczonych na interfejsie MACCHINA M2 Każdy z nich ma przypisaną wartość liczbową która odpowiada kolejnej wars. Dzięki temu kiedy wartość licznika wynosi 1 powoduje to pojawienie się stanu wysokiego na pinie wyjściowym komparatora który jest ustawiony na porównywanie wartości wejściowych z wartością w nim przypisaną. W tym przypadku wartość dla komparatora CompareValue1 wynosi 1 Więc kiedy wartość liczbowa licznika wynosi 1 powoduje to zapalenie się diody LED on interfejsie. I tak każdy kolejny komparator zawiera w sobie cyfrę 2 kolejny 3 kolejny 4 kolejny 5. Ich schemat podłączenia można znaleźć na obrazku w kolejnym kroku.

Translate: Po otevření projektu se na obrazovce objeví jednoduchý čítač až 8 poháněný generátorem 5 Hz. Toto je nepostradatelný prvek pro pohyb měřiče. Další komponentou zapojenou do série je IntegerMultiSource1. Jedná se o komponentu, která spojuje vstupy signálu s komparátory vycházejícími z měřiče. Digitální signál z měřiče je odeslán do komparátorů a jde do komparátorů za účelem zapálení a zhasnutí LED diod umístěných na rozhraní MACCHINA M2. Každý z nich má přiřazenu číselnou hodnotu, která odpovídá další hodnotě z čítače. Díky tomu, když je hodnota čítače 1, způsobí vzhled vysokého stavu na výstupním pinu komparátoru, který je nastaven tak, aby porovnával vstupní hodnoty s hodnotou v něm přiřazenou. V tomto případě je hodnota pro komparátor CompareValue1 1 Takže když je číselná hodnota čítače 1, LED na rozhraní se rozsvítí. A tak každý následující komparátor obsahuje číslo 2 následujících 3 následujících 4 dalších 5. Jejich schéma zapojení najdete na obrázku v dalším kroku.

Krok 3:

obraz
obraz
obraz
obraz
obraz
obraz

Na foto powyżej znajdziemy pinout interfejsu oraz jego rozmieszczenie diod LED w samej płycie głównej. Jest to standardowa aplikacja podłączenia diod LED do processora jaki został użyty w tym projekcie. na stronie WWW. MACHINA. CC Możesz przeczytać tedy jest to SAM Atmel SAM3X8E ARM Cortex-M3 W tym projekcie diody LED zostały podłączone pod zasilanie 3V3 dlatego też użyłem na wyjściach komparatorów inwerterów do odwrócenia sygnaów. Inaczej diody paliły by się cały czas a tylko ta której number jest wyzwalany gasłaby. W tym wypadku dzieje się tak jak na filmie na stronie 1 czyli każda kolejno się zapala i gaśnie. Možnosti, jak komentovat, mohou mít udało.

Přeložit: Na fotografii výše najdeme pinout rozhraní a jeho uspořádání LED diod v samotné základní desce. Toto je standardní aplikace pro připojení LED k procesoru, který byl použit v tomto projektu. na WWW. MACHINA. CC Můžete se dočíst, že je to SAM Atmel SAM3X8E ARM Cortex-M3 V tomto projektu byly LED diody připojeny k napájení 3V3, proto jsem k obrácení signálů použil komparátory měniče. Jinak by diody hořely pořád a zhasla by jen ta, jejíž číslo je spuštěno. V tomto případě je to jako ve filmu na straně 1, takže se každý zapne a vypne. Napište do komentářů, zda bylo spuštění úspěšné.